Učíme se pro život

Pro strávníky

Provoz školní jídelny : 5,30 - 14,00 hodin

Kapacita školní jídelny je 150 strávníků. V současné době vaříme pro děti ze ZŠ a MŠ - 80 obědů denně, pro zaměstnance a cizí strávníky - 20 obědů denně.

Pokyny pro strávníky

Obědy se přihlašují nebo odhlašují ve ŠJ den předem, nejpozději do 13,00 hodin.

Pouze v pondělí je možné změnu nahlásit do 7,30 hodin ve ŠJ.

Obědy do jídlonosičů si strávníci odebírají v době od 10,30 - 11,30 hodin.

Upozorňujeme rodiče, že žádné dítě není automaticky přihlášeno na obědy bez předchozí objednávky rodiči!!

nepříhlášený strávník nemá nárok na oběd.

Prázdniny a ředitelské volno se odhlašují automaticky.

Nevyzvednutý oběd propadá a je rozdělen dětem.

Neodhlášený oběd musí rodiče zaplatit za plnou cenu tj. 63,- Kč (potraviny + režie).

VÝŠE STRAVNÉHO

MŠ 3 - 6 let                                  MŠ 7 - 10 let                 polodenní  docházka MŠ

přesnídávka          8,- Kč                8,- Kč                               8,- kč

oběd                  24,- Kč              27,- Kč                              24,- kč

svačina                8,- Kč               8,- Kč

pitný režim           4,- kč               4,- kč                                4,- kč

celkem                44,- kč                 47,- kč                                       36,- kč

ZŠ 7 - 10 let             27,- Kč

ZŠ 11 - 14 let          30,- Kč

ZŠ 15 a více let       37,- Kč

Dospělí strávníci     63,- Kč  ( 37,- potraviny, 26,-Kč režie)

Výše stravného se řídí vyhláškou č. 107/2005 sb. O školním stravování. Podle tohoto zákona jsou žáci rozděleni do věkových skupin podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce (do konce srpna). Na dotovaný oběd má nárok žák, který je v daný den ve škole a účastní se vyučování. První den neplánované nepřítomnosti strávníka ve škole se podle vyhlášky  č. 107/2005 sb. považuje za pobyt ve škole. Proto si tento den může rodič odebrat oběd do jídlonosičů. Na další den absence je povinností strávníka obědy odhlásit. Má-li rodič zájem brát oběd pro dítě i v době jeho nepřítomnosti ve škole, zaplatí za oběd plnou cenu, tj. cena potravin + věcná režie.

Způsob platby

1) Bezhotovostním převodem na účet ŠJ.

2) hotově u vedoucí  ŠJ

Stravné se platí vždy k 25. v daném měsíci na měsíc dopředu.

Jídelní lístek

Jídelní lístek se sestavuje v souladu s vyhláškou č. 107/2005 sb. O školním stravování. Podle této vyhlášky se plní výživové normy spotřebního koše, který se zpracovává a odesílá na odbor školství každý měsíc. Plnění spotřebního koše hlavně znamená mít dostatek rybího masa, mléka a mléčných výrobků a dostatek luštěnin, ovoce a zeleniny. Naopak co nejnižší spotřebu tuku a cukrů.

Ryby jsou zařazovány na jídelníček 3x měsíčně, luštěniny 2x měsíčně. Častěji je zařazována luštěninová polévka. Čerstvé ovoce je podáváno po obědě a po svačinkách. Zelenina formou zeleninových salátů, jako příloha k obědu nebo jako obloha na chleba ke svačině. Mléko a mléčné výrobky jsou podávány v MŠ hlavně ke svačinkám  v  ZŠ po obědě  (jogurty, termix, pudink, šlehaný tvaroh).

Veškeré dotazy a informace o stravování rádi poskytneme přímo ve školní jídelně.

Design IT-enclave 2008